Hotel Hilton Garden Inn v Davosu

Autor: konkrétní autor neznámý, zprostředkovatel: Feuring

Realizace: 2010-2012

Adresa: Švýcarsko, Graubünden, Davos, Promenade 103

Zdroj: http://www.feuring.com/en/current-projects/hilton-garden-inn-davos.html

Hotel se nachází v samém centru Davosu naproti původnímu vstupu do kongresového centra. My jsme z hotelu Hilton Garden Inn jsme shlédli pouze vnější fasádu. Krom cenové relace ubytování nám od návštěvy bránil fakt, že oficiální otevření proběhlo a několik dní po našem výletu.

Dřevěná fasáda hotelu Garden Inn se docela vymyká tradiční lehce lázeňsky vypadající atmosféře Davosu. Samotné užití dřeva odkazuje k charakteru místa jakožto oblíbené horské destinace. Teprve při pátrání po architektech stavby jsem docenila výsledek. Celkový návrh hotelů Garden Inn se řídí velmi striktními pravidly, které se vyjadřují ke všemu včetně druhu matrací a rostlin v interiérech. Pro samotné fasády a vstup do hotelu existuje doporučení ohledně typického prvku vstupů do hotelů HGI. Jsou jím honosné brány obdélného rastru tzv. Garden Gate. Davoský hotel se bráně vyhnul. Se zaběhnutými pravidly se architekti se sympaticky vypořádali tím, že celý princip brány přetvořili v dřevěnou lamelovou fasádu stínící pohledům do lodžií a sledující rozmístění oken.

Od hotelu Hilton na Davoské Promenade bych očekávala i trochu honosnější vzhled avšak za vybočení z přísných pravidel při design a přizpůsobení lokálnímu výrazu dostává palec nahoru.

Zpracovala: Petra Grísová

Fotil:Václav Kocián, www.ghi.com