Rakousko 2015

Exkurze diplomantů a učitelů UN(2), FA VUT Brno

Pobyt: středa 28.10.2015 až pátek 30.10.2015

První den přejezd z Brna (klasicky od hotelu Austerlitz, klasicky s menšími zdrženími – muž z Lužánek již ví) s minimem zastávek (např. výborná radnice v Kufsteinu a “nejinovativnější” Disneyland Swarowski:) do Innsbrucku. Díky třem holohlavým a lehce méně oholeným individuím v přední řadě jsme absolvovali jednu prohlídku na hranicích, naštěstí prvotní šok policistů kompenzoval pohled na zbytek osazenstva. Po večerní procházce po architektuře v Innsbrucku (výborný Kaufahus Tyrol), završené menším večírkem v restauraci Treibhaus, přespání v hostelu Marmota.

Druhý den našlapaný skvělými baráky s několika komentovanými prohlídkami (radnice, školy, kulturní a sportovní sály atd.), završený improvizovaným vystoupením amatérského vokálního hudebního tělesa s hitem “Tři sokoli” přímo za jízdy v autobuse. Po drobných peripetiích jednotlivých účastníků, při kterých nebyl nikdo zraněn (ani sokoli), úspěšné přespání v Salzburgu v hotelu Meininger s prima snídaní.

Poslední den, ač již po cestě prakticky nach Brün, pár dalších skvělých staveb (dokonce hřbitov, ale tam nás moc nechtěli, naštěstí). Následovalo vyhlášení vítěze tradiční ankety o nejlepší barák zájezdu (Komunitní centrum Sankt Gerold) a poklidný dojezd v noci opět k hotelu Austerlitz. Další osudy účastníků nejsou známy.

Zpracoval: Jan SochorComments are closed.