Dietrich | Untertrifaller architekte

Rakouská firma Dietrich | Untertrifaller Architekten založená r. 1994 zpracovává zakázky po celé Evropě. Hlavní sídlo se nachází  v Bregenz, další dvě kanceláře jsou ve Vídni a v St. Gallen (SWI). V současné době zaměstnává ve svých řadách více než 50 zaměstnanců.

Zakladatelé

Helmut Dietrich se narodil poblíž města Bregenz a architekturu studoval na Technické univerzitě ve Vídni.

Much Untertrifaller po studiích strávil řadu let výukou na univerzitách, na HTWG Konstanz či Technické univerzitě ve Vídni. Byl členem uměleckého výboru města Salzburg, od r. 2011 pak Grazu. Od r. 2008 je také členem správní rady Nadace architektury Rakouska.

Založení kanceláře

Spolupráce Helmuta Dietricha a Mucha Untertrifallra započala v r. 1986.  Dietrich | Untertrifaller vyhráli v r. 1992 arch. soutěž na rozšíření Festspielhaus v Bregenz, načež se rozhodli společně založit architektonickou kancelář. K rozšíření do Vídně došlo po výhře v další z řady arch. soutěží, v r. 2004, tentokrát se jednalo o soutěž na Wiener Stadthalle. Podobným způsobem došlo následně k založení třetí kanceláře St. Gallen r. 200. Tehdy získali zakázku na výstavbu nové Univerzity tělesné výchovy a sportu v ETH Zurich.

Realizace

Cílem realizací je navrhovat stavby vyvolávající emoce a pocity v návštěvníkovi. Tohoto dosahují jednoduchými a pragmatickým řešeními. Zároveň je ale důležité hledat specifika každého projektu a navrhnout tak objekt unikátní a odlišný od všech dosavadních.

Velká část realizovaných projektů jsou veřejné budovy (kancelářské budovy, kulturní domy, školské a sportovní objekty). K řadě projektů se architekti dostali na základě vyhraných architektonických soutěží. Mimoto se kancelář zaměřuje na rezidenční výstavbu, design interiérů a nábytku a také na výstavy a jejich ztvárnění.

 

 

Info

http://www.dietrich.untertrifaller.com

http://www.nextroom.at/actor.php?id=6054&inc=datenblatt

http://www.nextroom.at/actor.php?id=6054&inc=datenblatt

Walter Zschokke: Dietrich | Untertrifaller Architekten – Bauten und Projekte seit 2000. Springer, Wien 2008

 Comments are closed.