Spreen Architekten

SPREEN ARCHITEKTEN

Německá architektonická kancelář vedená Janem a Angelou Spreen byla založena r. 1998.  Kancelář sídlí v Mnichově.

 

Založení kanceláře

Jan Spreen se narodil v Hamburgu v r. 1968 a studia architektury absolvoval na univerzitě v Kaiserslautern. Po studiích začal pracovat ve Stuttgartu, kde si posléze r. 1998 založil vlastní architektonickou kancelář. Tato byla v roce 2002 přemístěna do Mnichova. Zajímá se o téma lehkých konstrukcí, o nichž také přednáší, taktéž byl jedním ze zakládajících členů climadesignu. Mimo vlastní architektonickou kancelář je členem Bavorské komory architektů, členem výkonné rady BDA pro Horní Bavorsko a jako porotce pravidelně zasedá v architektonických soutěžích.

Angela Spreen pochází z Mnichova, ale architekturu studovala stejně jako Jan na univerzitě v Kaiserslautern.  Po zisku diplomu získala stipendium na Univerzitě Strathclyde v Glasgow, po jejíž absolvování se vrátila zpět do Německa. V roce 2002 se připojuje k firmě Spreen Architekten v Mnichově.

Realizace

Cílem jejich práce je zaměřit se na specifika a odlišnosti každého z projektů. Jejich krédem je jasná a přímočará architektura, která obstojí v dnešním rychlém světě a udrží si své trvalé hodnoty.

 

Mezi jejich nejvýznamnější projekty se řadí:

  • Festhalle, Kressborn 2013

K projektu polyfunkčního objektu pro kulturní a sportovní události se architekti dostali jako vítězové veřejné soutěže. Objekt se nachází v samém centru města a u jeho vstupu bude vybudováno také atraktivní veřejné prostranství. Interiérové prostory ze dřeva či pohledového betonu působí otevřeným dojmem, objekt je zároveň energeticky úsporný.

 

  • Hochschule Heidenheim 2010

Návrhu projektu univerzity ekonomické, počítačových a sociálních věd rovněž předcházela soutěž v r. 2006, v níž Spreen architekti zvítězili. Cílem bylo vytvořit již z dálky viditelný objekt, který se stane průkopnickým vzdělávacím střediskem. Koncentrace hmoty podporuje intenzivní spolupráci s jasnou orientací, zatímco otevřená struktura interiéru vytváří otevřené společné prostory.

 

  • Schulzentrum, München-Riem 2005

 

Info

http://www.spreen-architekten.deComments are closed.